5/16/2011

Diş sararması tedavisi,Diş sarılığı nasıl geçer? tedavi

Evde bitkisel yöntemlerle diş beyazlatma,Diş sarılığını giderme,yok etme
EVDE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ
Bembeyaz pırıl pırıl parlayan dişler herkesin isteğidir. Fakat yaradılış özelliğinden dolayı bazı kişilerin dişleri çok beyazken bazı insanların dişleri doğal yapısı gereği sarımtırak bir renkte olabiliyor. Dişçide diş temizliği yaptırdığımızda kar beyaz olan dişlerimiz bir süre sonra sararabiliyor. Özellikle de çay ve sigara içiyorsanız dişler çabuk sararır. Sık sık dişçide diş temizletmek diş minesine zarar vereceğinden sürekli diş temizletemeyiz. Üstelik maddi yönden de bizi sarsacaktır. Peki sararan dişlerimizi parlatmak bembeyaz yapmak için evde neler yapabiliriz. Şimdi güzellik uzmanlarının önerileri ile evde diş beyazlatma yollarına bir bakalım.
Dişlerin sararmasının nedenleri:
**Yaradılış gereği hafif sarı renk olabilir.
** Kalıtımsal, ailevi olarak dişlerimiz sarı renktedir.
** Annenin hamileyken kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.
** İçtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olur.
** Dişlerin doğal renkleri kullanılan çay, kahve, sigara etkisiyle koyulaşır.
Diş Beyazlatma Bitkisel ve doğal çözüm:
Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya şifalı bitkiler ile evde diş beyazlatma kürü:
Malzemeler:
*1 çay kaşığı karbonat,
*yarım limonun suyu,
*2 damla zeytinyağı.
Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.
Diş beyazlatma yolları:
Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar
Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.
Beyazlatıcı diş macunlarıBeyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.
Sensodyne Beyazlatıcı Diş Macunu
Sensodyne Beyazlatıcı, diş hassasiyetini giderir. Diş çürümelerini önler. Dişlerinizi, diş minesine zarar vermeden hassas bir şekilde beyazlatır.
Signal White Now Diş Macunu Anında Beyazlık
Sinyal Beyaz Beyazlatıcı sistem şimdi günlük kullanım için uygun bir florürlü diş macunu ile tam koruma sağlar. Ağzınızda yoğun bir ferahlık ve tazelik hissi bırakıyor.
Colgate Gelişmiş Beyazlık Diş Macunu
Doğal beyazlık kazandırır, yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
Plus White Ekstra Beyazlatıcı Diş Macunu
Plus White çift etkili leke çıkarıcı diş macunu; kahve, çay, tütün ve şarap ile diğer gıda ve yüzey lekelerini çıkartmak için sıradan diş macunlarından çok daha farklıdır. Dişleriniz daha beyaz ve daha parlak görünecektir. Plus White diş macunu aynı zamanda tartar plaklarını sökmeye yardımcı olur ve tartarı kontrol altına alır. Her fırçaladığınızda ağzınızda uzun süreli bir nane ferahlığı bırakır ve florid; dişlerinizi çürüklere karşı korumaya yardımcı olur.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
haberler

2013 Kadın Saç modelleri Erkek saç modelleri