5/21/2012

Kol sarkması için Hareketler,Kolları sıkılaştırmak için egzersizler

Kol kaslarını çalıştırmak için hareketler,Kol sarkmaları için egzersiz


Pazularınıza kuvvet gelsin...


Öncelikle, daha önce hiç dambıl hareketi yapmadıysanız başlangıç olarak 2,5 kilogramlık olanları tercih edebilirsiniz. Ayakta durun ve her iki elinizde de dambıl olsun. Sırtınızı eğmeden, avuç içleriniz içe doğru bakacak şekilde vücudunuzun yan taraflarında tuttuğunuz ve her iki dambılı aynı anda göğsünüze doğru kaldırın. Aynı hareketi 10 kez tekrarlayın. Bu, 1 seti tamamlamış olduğunuz anlamına geliyor. Aynı zamanda pelvis kaslarınız için de faydalı olan bu hareketi toplamda 3 set yapmalısınız. Ama ilk seti bitirince diğer harekete geçin.


Kollarınızın üst arka kısmı, gizli silahınız...


Triceps, kolumuzun arka üst kısmındaki kaslar. üç başlı bir kas olarak da adlandırılabiliyor. Hem kadın hem de erkeklerde estetik açıdan güzel kareler vermeye katkıda bulunan bu 'seksi' bölgeyi çalıştırmak için kollarınızı görseldeki gibi arkanızdaki bir masaya ( ya da spor salonlarındaki bench ) götürün. Elleriniz omuz genişliğinde ve el parmaklarınız bedeninize doğru bakıyor olmalı. Bacaklarınızın dizlerden 90 dereceye yakın bir açıyla bükülü olduğu bu pozisyonda vücudunuzu yukarı yönde 10 kez kaldırın ve kollarınızdaki baskıyı hissedin. Hareketi ilk kez yapıyorsanız, vücudunuzu mümkün olduğu kadar masaya yakın tutmalısınız. Toplam 3 set olarak gerçekleştirebilirsiniz.İlk seti bitirince bir sonraki harekete geçebilirsiniz.


En seksi omuzlara siz sahip olun


Baştan sizi uyarmalıyız, bu hareketi gereğinden fazla kiloyla çalışırsanız omuz sakatlanmalarına sebebiyet verebiliyor. Göğsünüz önde, omuzlarınız arkada olacak şekilde ayakta dimdik durun. Her iki elinizdeki dambılları omuz hizanıza kadar yanlara doğru açarak kaldıracaksınız. Omuz seviyesinin üzerine çıkmamalı. Ayrıca dirseklerinizi kırmak zorunda kalırsanız ve bu esnada vücudunuzu öne arkaya hareket ettirme ihtiyacı duyuyorsanız, bilin ki uyguladığınız ağırlık size fazla geliyor olabilir. Bu hareketi de 10 kez ve 3 set halinde tekrarlayabilirsiniz. Yine, ilk setin ardından bir sonraki harekete geçebilirsiniz.


Sıra geldi son hareketimize...


Yine kollarınızın arka kısmını çalıştıracak bu harekette tek bir dambıl kullanılıyor. Bir bench ya da sandalyeye oturun ve dambılın bir ucunu görseldeki gibi iki elinizin içine alın. Temel olarak dambılı ensenizin arka kısmına götürmeniz gerekiyor. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, hareketi dirseklerinizi kırarak yapıyor olmanız. Kollarınız ileri-geri hareket etmemeli ve dışa doğru bakmamalı, yani başınızayakın durmalı. Bedeniniz de öne-arkaya gitmemeli. Hareketi 10 kez ve 3 set halinde yapabilirsiniz. İlk setten sonra ilk yani pazı hareketine geri dönebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
haberler

2013 Kadın Saç modelleri Erkek saç modelleri